Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Kézilabda Torna Ajka 2010

2010 március 13.-án szombaton Ajkára utaztunk játszani egyet. Rajtunk kívül három csapat vett részt az első ízben megrendezett ajkai tornán,utánpótlás korú játékosokkal.

Első mérkőzésünk Ajkával volt, a csapat elég álmosan kezdett és sajnos ez kitartott az egész mérkőzésen...  így 24-14-re simán nyert az ajkai gárda.

Következő mérkőzés Tapolca ellen következett, itt már az előzetes látottak alapján egyértelmű volt az ellenfél tudásbeli különbsége.(Bemelegítéskor  Kisvadász bokasérülést szenvedett.......ezúton is jobbulást kívánunk.)A csapatunk viszont összeszedte magát. Az első félidőben két góllal jártak előttünk., de a mérkőzés végére elfáradtunk (Dorina folyamatos izomgörccsel szenvedett, így nem tudta folytatni a játékot) és ezt az ellenfél csapata ki is használta; 25-14...

Az utolsó mérkőzést mindenképpen hoznunk kellett,ha a dobogóra fel szerettünk volna állni. A Tapolca elleni teljesítményünk alapján benne volt a csapatban a győzelem.Szünetben mindent bevetettünk,hogy a sérülésekkel küzdők minél hamarabb talpra álljanak. Dorinát nagyjából sikerült helyre hoznunk, de Kisvadászunk 5 percet bírt a pályán.... A kapusteljesítménynek és a szemfüles labdaszerzéseknek köszönhetően sikerült megnyerni Kép ezt a mérkőzést 15-13-ra.

Végeredmény:

1. Tapolca

2. Ajka

3. Pápa

4. Vonyarcvashegy

Mivel rajtunk kívül mindegyik csapat megyei ill. NBII-es felnőtt csapattal rendelkezik, így nem volt könnyű a helytállás, de lassan felnövünk a feladathoz...

Csapatunk kapusa Takács Eszter elhozta a legjobb kapusnak járó díjat,GRATULÁLUNK!!!!

Gratulálunk a résztvevő csapatoknak és a különdíjasoknak!!!

KK Ajkának pedig köszönjük a meghívást!

______________________________________________________________________________

Ősz Kupa 2009

2009 november 7.-én először vettünk részt ilyen formában az Ősz Kupán. A csapat egyes tagjai már az elmúlt években részt vett több alkalommal is más csapattal.

Idén 9 csapattal rendezték meg a Pápa Városi Sportcsarnokban. A nevező csapatokat A és B csoportba osztották. Mi az A csoportba kerültünk Pápateszérrel, Vönöckkel, Lovászpatonával. A csoportban körbeverés miatt az 5. helyért játszottunk, Egeralja csapatával. Ahol sikerült győznünk. Így 3 győzelemmel és egy vereséggel sajnos csak az 5. helyre futotta.

B csoportban Vaszar csapata veretlenül végzett az élen, és nem volt kérdéses, hogy az Ő nyakukba kerül az aranyérem.

A torna legjobb játékosának a vönöcki Kovács Kittit választották, Vaszar csapata két egyéni díjat is bezsebelt, a gólkirály Szórády Zsuzsa 15 találattal, míg a legjobb kapus Németh Ákosné lett.